Ręcznie malowane płytki ceramiczne Heritage tworzą urok miejsca


Odsłaniamy dzieło pracy rzemieślników – ręcznie malowane płytki ceramiczne we wnętrzu jednego z domów, gdzie właśnie kończą się prace wykończeniowe. Jest to przykład na połączenie dwóch estetyk: nowoczesnej i tradycyjnej. Podstawowe wyposażenie kuchni jest odzwierciedleniem współczesnego trendu w projektowaniu wnętrz. Zainstalowano nowoczesne urządzenia, a meble w białym kolorze wykonane na wysoki połysk kontrastują z drewnianym wykończeniem wnęk okiennych oraz płytkami Heritage ręcznie malowanymi w stylu „Folk”. Masywne drewno w naturalnym kolorze koegzystuje z nowoczesnymi materiałami wykończeniowymi. Natura nie jest w opozycji do nowoczesności; zgrabnie i swobodnie tworzy z nią spójny ład. Natura nie jest natarczywa, nie naprzykrza się; trzeba umieć ją dobrze wykorzystać tak w projektowaniu wnętrz, jak i bryły domu. Wszystko, co w architekturze jest najbardziej przyjazne człowiekowi ma swoje umocowanie w bogactwie natury.
Naturalne, masywne drewno w tym projekcie tworzy ramy dla ręcznie malowanej ceramiki. Dosłownie okalając powierzchnię wyłożoną płytkami i ideowo – tworząc kontekst dla równie naturalnego materiału, jakim jest ceramika. Ręcznie malowanie płytek wzmacnia ich „naturalną” witalność. To jest mocną stroną projektu tej nowoczesno-tradycyjnej kuchni.

Płytki ceramiczne wydawałoby się ten zimny materiał wykończeniowy pokryty glazurą może jednak tworzyć ciepłą atmosferę. Ceramika ręcznie malowana łączy w sobie prostą elegancję z surowością dekoracji rękodzielniczych, jakie można spotkać coraz częściej w świecie mody i szeroko pojętej sztuki współczesnej. Moda na folk wydobywa z korzeni tradycji to co najciekawsze i łączy ze współczesnością, tworząc niezwykle ciekawą, pełną radości estetykę.

Dekor ludowy w architekturze wnętrz łamie schematy znane w masowej produkcji. Kolorowa podłoga, której wzornictwo czerpie z bogactwa dawnych kultur, różnych stron świata nie wyznacza granic estetycznych i łamie schematy powielane w masowej produkcji. Całkowicie manualny proces produkcji i niepowtarzalna estetyka to powód, dla którego płytki ręcznie malowane znajdują uznanie wśród architektów wnętrz. Efekt końcowy, dobrze widoczny na ścianie czy podłodze budzi uzasadniony podziw wśród inwestorów.

Zobacz katalog płytek ręcznie malowanych: http://heritageceramics.pl/images/catalogs/Katalog_Plytki_HERITAGE.pdf

Może Ci się również spodobać

LEAVE A COMMENT

O nas

Heritage Roof Tiles

Heritage Roof Tiles

ul. Kościuszki 23, 63-500 Ostrzeszów

Obserwuj nas

Rekomendacje

Rekomendacje

Fanpage

Newsletter

Wpisz swój adres email aby się zapisać do naszej listy dystrybucyjnej