Ceramiczne elewacje Heritage Roof Tiles Sp z o.o. dla projektów nowoczesnych i rustykalnych


Wśród inwestorów budujących nowe domy popularne są projekty w stylu minimalistycznym i nowoczesnym, prosta bryła budynku, dwuspadowy dach i nowoczesny design. Projekty takie mają wiele zalet, przede wszystkim dzięki prostym formom są energooszczędne, stosunkowo tańsze w realizacji dla Inwestora i funkcjonalne dla docelowych użytkowników. Proste bryły budynku można łatwiej ocieplić, a prosty dwuspadowy dach jest łatwiejszy i tańszy w realizacji, zarówno w części konstrukcyjnej jak i w realizacji samej połaci dachu, gdzie oszczędzamy na szeregu akcesoriów dachowych, obróbkach dekarskich jak i samym materiale. Docieplenie dachu dwuspadowego jest także łatwiejsze w realizacji co ma wpływ na koszty materiałów i wykonawstwa. Architektura tego typu obiektów często też przewiduje jeden poziom użytkowy eliminując w ten sposób kosztowne wykończenie poddasza. Nic więc dziwnego, że nowocześnie i ekonomicznie myślący Inwestorzy często sięgają po tego typu rozwiązania, nowoczesne, energooszczędne i ekonomiczne.

Realizacja woj. Łódzkie, elewacja: płytki i dachówka ręcznie formowana Heritage kolor Dark i Brown.

Przedstawiona realizacja projekt autorstwa firmy 3D Projekt Mariusz Wojtczak z Łodzi strona http://www.3dprojekt.com.pl/

Ważnym elementem minimalistycznych nowoczesnych projektów budynków mieszkalnych jest ich wykończenie z zewnątrz. Oryginalne pokrycie dachu często komponowane jest z elewacją w taki sposób by osiągnąć efekt spójności, a wręcz monolitu. Tutaj dla wielu architektów pojawia się problem jakiego materiału użyć, jakiego pokrycia dachu i wykończenia elewacji zastosować aby uzyskać spójny efekt jednolitej bryły? Rozwiązaniem dla tego typu projektów jest oferta firmy Heritage Roof Tiles Sp z o.o., która produkuje dachówki ręcznie formowane oraz płytki elewacyjne.

Projekt firmy 3D Projekt Mariusz Wojtczak z Łodzi http://www.3dprojekt.com.pl/

Zarówno dachówki jak i płytki elewacyjne Heritage wykonane są w tej samej technologii ręcznego formowania co zapewnia taką samą strukturę, jak i w tej samej kolorystyce, co stwarza możliwość identycznego skomponowania dachu i elewacji. Całości dopełnia wypał ceramiki w kręgowym piecu węglowym, dzięki czemu uzyskujemy efekt niepowtarzalnego melanżu kolorystycznego.

Elewacja wykonana z płytek Heritage Dark i Brown.

Płytki elewacyjne Heritage kolor Dark i Brown.

Firma Heritage Roof Tiles Sp z o.o. posiada także w ofercie płytki elewacyjne Hoffmanowskie, które budują efekt elewacji ceramicznej wykonanej z cegieł. Wypał węglowy płytek elewacyjnych stwarza efekt niejednorodności i niepowtarzalnego melanżu kolorystycznego na elewacji, co czyni ja wyjątkową.

Płytka elewacyjna Heritage – Hoffmanowska

Zarówno płytki elewacyjne Heritage jak i Hofmanowskie mogą być i są też stosowane we wnętrzach jako kontynuacja wyglądu budynku z zewnątrz. Pojedyncze ściany w salonach, lub też akcenty w ciągach komunikacyjnych czy na obudowach kominków wykonane z płytek Heritage, podkreślają charakter domu i jego styl.

Może Ci się również spodobać

LEAVE A COMMENT