Połączenie piękna i natury. Domy z bala pokryte dachówką ręcznie formowaną Heritage


Popularne w budownictwie mieszkaniowym domy z bala znajdują coraz więcej zwolenników i wielbicieli naturalnego klimatu, oryginalnej stylistyki i przyjaznej dla naturalnego otoczenia architektury. Życie i funkcjonowanie w drewnianych domach z bala jest dla użytkowników zdrowe, wytwarza się w nich przyjazny mikroklimat i wyjątkowa atmosfera, która pozwala na relaks i odprężenie. Ludzie szukający ciszy, spokoju z dala od miejskiego zgiełku często sięgają po oryginalne w swej formie i stylistyce projekty drewnianych domów z bala, które wyróżniają się na tle budynków mieszkalnych budowanych standardowymi metodami, czyli murowanymi. Idealnym uzupełnieniem domów z bala i wykończeniem nadającym szczególny wygląd takim realizacjom jest dachówka ręcznie formowana Heritage. Szeroka kolorystyka oraz różne struktury dachówki pozwalają na optymalne dobranie pokrycia dachu do architektury domu z bala oraz jego otoczenia. Firma Heritage Roof Tiles Sp z o.o. posiada w swoim portfolio realizacje na tego typu inwestycjach, gdzie układana była dachówka zarówno w wersji Heritage jak i wersja dachówki płaskiej Settler.

Dachówka Heritage w kolorze Dark na domu z bala – realizacja: Polska woj. Mazowieckie

Lukarna pokryta i wykończona dachówką Heritage Dark

Dachówka Heritage dzięki swej wyjątkowej ręcznie formowanej strukturze, unikalnym rozmiarom i bogatej kolorystyce doskonale komponuje się z drewnianą elewacją domów z bala nadając im bajkowego wyglądu. Dachówki ręcznie formowane Heritage zamontowane na dachu tworzą niepowtarzalny melanż kolorystyczny a dzięki temu, że każda dachówka jest inna uzyskujemy efekt oryginalnego, jedynego w swoim rodzaju domu który jest spełnieniem marzeń Inwestora.

Akcesoria dachowe – dachówka koszowa Heritage umożliwia wykonanie tzw. „miękkiego kosza” bez konieczności docinania dachówki i budowania systemu odwodnienia.

Akcesoria dachowe – gąsiory oraz dachówki szczytowe układane na specjalną zaprawę

Zdjęcia z montażu dachówki – prace dekarskie wykonuje Certyfikowana Firma Dekarska Heritage Edmund Dąbkowski

Dachówka Settler występuje w kilku bardzo ciekawych stylizacjach i fakturach. Organiczne wzory wykonywane są, jak sama dachówka, w sposób całkowicie manualny co jeszcze bardziej zbliża ją do źródeł natury. Struktura dachówki Settler może przypominać np. korę dębu lub krople deszczu albo powierzchnię ziemi. Dodatkowo kolorystyka dachówki Settler: od czerwonego poprzez brąz aż po czerń czyni ją bardzo uniwersalną w zastosowaniu na domach z bala położonych wśród natury, drzew i zieleni.

Dachówka Settler – mix kolorów Red, Brown, Dark

Domy z bala z reguły kojarzone są z regionem górskim. Tradycja i kultura związana z górami, stylem życia i rzemiosłem stanowią nierozłączne elementy z drewnianymi domami z bala budowanymi w stylu góralskim. Jednak wiele takich budynków powstaje też w innych regionach kraju: nad morzem, w centrum, na wschodzie i zachodzie. Architekci projektujący drewniany dom z bala często korzystają z oferty na dachówki ręcznie formowane Heritage, które spełniają ich oczekiwania co do stylistyki i jakości oraz pozwalają na stworzenie oryginalnego projektu architektonicznego. Z drugiej strony firma Heritage chętnie włącza się w aktywną współpracę z biurami projektowymi na poziomie doradztwa technicznego, wyboru odpowiedniej stylizacji dachu i stosownych akcesoriów dachowych dedykowanych do danego typu dachówki. Tak więc zapraszamy do współpracy Architektów i przyszłych Inwestorów planujących budowę oryginalnego domu drewnianego z bala. Gorąco polecamy Heritage Roof Tiles Sp z o.o.!

Dachówka Heritage w kolorze Medium – realizacja: Polska woj. Małopolskie

Dachówka Heritage w kolorze Dark – realizacja: Polska woj. Śląskie

Może Ci się również spodobać

LEAVE A COMMENT