W poszukiwaniu równowagi


Jesteśmy dzisiaj jak akrobaci na linie. Poszukujemy równowagi pomiędzy pracą, a życiem osobistym. Żyjemy szybko, a jednocześnie chcemy wrzucić na luz, aby może z rozpędu choć trochę posunąć się naprzód. Chcemy komfortu jaki dać mogą miasta, godząc się i na tempo i na hałas a jednocześnie pragniemy wytchnienia i przestrzeni dla siebie. Nowoczesne apartamentowce i domy zaczynają przypominać swoją architekturą biura albo foyer hotelowe. Aż w końcu zawrotną karierę zaczęły robić „stodoły”. Domy ze spadzistym dachem, niezwykle proste w swej formie bryły. Taki dom ma być całkowitą odmianą estetyczną dla indywidualnego inwestora. Tradycyjne domy nigdy nie wyszły poza główny nurt budownictwa indywidualnego. Pozycję tego typu projektów umacnia trend „slow” w naszym życiu.

 

strona www 11

 

„Slow” to trend, który pojawił się dość dawno i wciąż się rozwija, obejmuje nowe obszary funkcjonowania człowieka. Slow Life bierze się z chęci pójścia pod prąd, a to znaczy do źródeł. W architekturze również można dostrzec wyraźne ślady „slow” – choćby takie jak budowanie domów, których bryła przypomina stare chaty lub stodoły, czy używanie gliny do wybudowania całych domów. W dekoracji wnętrz stosuje się naturalne ekologiczne farby i tynki gliniane, a nawet takie, których receptury pozyskuje się od starych plemion środkowej Afryki!  To wszystko ma być ukłonem w kierunku prostszego życia oraz bycia bliżej natury.

Tradycyjne metody produkcji również wpisują się w trend „slow”. Praca rąk, reaktywacja starych zawodów, ręczne formowanie wyrobów ceramiki architektonicznej, wypalanie w piecach kręgowych opalanych węglem. To wszystko nadaje szlachetny wygląd tym wyrobom. Poza tym architektura tradycyjna jest ponadczasowa. Jeśli ma to być dom na pokolenia, to raczej klasyczny. Wraca się do krycia dachów strzechą, w niektórych regionach kraju wciąż króluje gont.
„Slow Architecture” jest podstawą samorealizacji i jakości, tak życia, jak wszystkich czynności i rzeczy, którymi się otaczamy. „Slow” to także dokładność i jakość. W życiu rozumiana, jako samorealizacja, a w produktach architektonicznych jako szacunek do tradycji i jakość.

 

Heritage medium 1_bez podpisu

Dla wymagających inwestorów, często koneserów architektury, tworzymy najwyższej jakości dachówkę na domy ich marzeń – na zdjęciu powyżej dachówka Heritage – Medium.

Tagi: ,

Może Ci się również spodobać

LEAVE A COMMENT

O nas

Heritage Roof Tiles

Heritage Roof Tiles

ul. Kościuszki 23, 63-500 Ostrzeszów

Obserwuj nas

Rekomendacje

Rekomendacje

Fanpage

Newsletter

Wpisz swój adres email aby się zapisać do naszej listy dystrybucyjnej