Architektoniczne trendy – tradycja czy nowoczesność?


Trendy w architekturze zmieniają się podobnie jak moda na wybiegach. Niemniej pewne wartości i zasady pozostają niezmienne.

Ale do rzeczy.

Minimalizm

W 2019 roku zdecydowanie królować będzie prostota i dążenie do maksymalnego uproszczenia brył. Minimalistyczny design króluje nie tylko we wnętrzach, ale także w projektach całych budynków.

Co roku obserwujemy spadek budownictwa tradycyjnych domów ze spiczastymi dachami. Zastępuje je moda na płaskie dachy i pudełkowe formy.

Szkło

Dodatkowym elementem pożądanym w obecnym, nowoczesnym budownictwie jest duża ilość szkła, a co za tym idzie – światła w pomieszczeniach. Ogromne ogna i przeszklenia zdominowały architektoniczne trendy w obecnym czasie.

Inteligentne domy

Kolejnym aspektem, na który inwestorzy kładą nacisk to inteligentne rozwiązania w domu. Otwieranie i zamykanie drzwi czy okien za pomocą telefonu i specjalnej aplikacji nawet z drugiego końca świata to już nie problem. Co więcej obecne rozwiązania technologiczne pozwalają na sterowanie domem z dowolnego miejsca. Możemy włączyć lub wyłączyć większość urządzeń bez ruszania się z fotela.

Powrót do natury

Z drugiej strony, obok całej nowoczesności obserwujemy chęć powrotu do natury. Domy pasywne, smog, zasady „no waste” coraz częściej są uwzględniane w projektach architektonicznych. Inwestorzy oczekują, że ich domy będą nie tylko oszczędne, ale że będą także poprawiać ich samopoczucie dzięki naturalnym materiałom i dużej ilości światła. Trudno się dziwić. Przy obecnym stanie powietrza i wysokich cenach energii i ogrzewania, każdy z nas oczekuje maksymalnego komfortu za możliwie minimalne nakłady finansowe. Naturalne materiały zdecydowanie pomagają uzyskać oczekiwany efekt.

Dachówka ceramiczna jest nie tylko wykonana z naturalnego materiału, ale też doskonale utrzymuje ciepło w domu. Latem z kolei nie nagrzewa się tak jak np. blacha.

Tynki gliniane, które posiadają właściwości antyalergiczne i utrzymujące odpowiednią wilgotność w pomieszczeniu, zapewniają neutralny klimat i dobre samopoczucie osobom będącym w pomieszczeniu. Co więcej chronią przed promieniowaniem elektromagnetycznym.

Elewacje ceramiczne, a więc cegła i ceramiczne płytki elewacyjne np. ręcznie formowane, dają nie tylko piękny efekt, ale, co ważne, są wykonane wyłącznie z naturalnych składników (gliny).

 

Niezależnie od wybranych rozwiązań, warto pamiętać, aby zachować umiar i z  mody nie zrobić przeładowanego trendami „potworka”, w którym będziemy przecież mieszkać całe lata.

 

Może Ci się również spodobać

LEAVE A COMMENT

O nas

Heritage Roof Tiles

Heritage Roof Tiles

ul. Kościuszki 23, 63-500 Ostrzeszów

Obserwuj nas

Rekomendacje

Rekomendacje

Fanpage

Newsletter

Wpisz swój adres email aby się zapisać do naszej listy dystrybucyjnej