Przywrócić blask dawnej architekturze


Wiele z nas lubi zwiedzać, podziwiać zabytki, budowle, kościoły, miejsca. Abyśmy jednak mogli je oglądać trzeba stale dbać o to by się nie zniszczyły.

Budynki nie muszą być nowe, aby były piękne i podziwiane. Czasami wystarczy na nowo odkryć ich blask by cieszyły oko i duszę. Na to wyzwanie odpowiada renowacja.

Odtwarzanie elementów architektury może dotyczyć zarówno drewna, metali, kamienia jak i ceramiki. Mimo ogromnej dostępności materiałów budowlanych nie zawsze jesteśmy w stanie znaleźć dokładnie to, czego szukamy to tego czego oczekuje konserwator zabytków.

Zarówno prywatne jak i państwowe obiekty architektury objęte pieczą konserwatorską muszą przejść skomplikowany proces akceptacji wszystkich materiałów użytych do ich odnowienia. Dlatego też spora część ogólnodostępnych produktów tych wymagań po prostu nie spełnia.

W poszukiwaniu rozwiązań warto udać się na Europejskie Targi Konserwacji i Restauracji Zabytków oraz Renowacji Starych budowli Denkmal, które odbędą się 8-10 listopada 2018 roku w Lipsku. Będzie można tam znaleźć materiały konserwatorskie i restauratorskie, materiały i elementy budowlane, narzędzia, maszyny jak również wiele rozwiązań i zagadnień związanych z ochroną zabytków archeologicznych, rewitalizacją miast i wsi, konserwacją i restauracją dóbr kultury i dzieł sztuki, ogrodów i krajobrazów. Targi Denkmal należą do jednych z najważniejszych imprez wystawienniczych w zakresie renowacji i ochrony zabytków dlatego są one doskonałą okazją do znalezienia lub odwrotnie – zaprezentowania produktów i rozwiązań niedostępnych na rynku masowym. W tegorocznej edycji targów weźmie udział ponad 400 wystawców z całego świata, w tym także z Polski.

Naprzeciw oczekiwaniom inwestorów i właścicieli wyjątkowych budowli w Polsce i Europie wychodzi Heritage. Rodzinna firma, która od pokoleń tworzy unikalną ceramikę. Heritage Roof Tiles specjalizuje się w grupie produktowej, do której należą: dachy, elewacje, ściany, płytki, piece kaflowe, tynki gliniane oraz ogrodzenia. Na podstawie dostarczonych wzorów lub materiału fotograficznego jest w stanie odtworzyć niemal każdy produkt ceramiczny.

Swoją ofertę zaprezentuje w hali 2, stoisko 32B, do którego odwiedzenia gorąco zapraszamy.

 

 

Może Ci się również spodobać

LEAVE A COMMENT

O nas

Heritage Roof Tiles

Heritage Roof Tiles

ul. Kościuszki 23, 63-500 Ostrzeszów

Obserwuj nas

Rekomendacje

Rekomendacje

Fanpage

Newsletter

Wpisz swój adres email aby się zapisać do naszej listy dystrybucyjnej