Na dachu świata / cz. I


Sezon budowlany nabiera tempa, a więc wszelka pomoc w podejmowaniu decyzji natury technicznej i jakościowej może się przydać. Rozważając wady i zalety różnych projektów architektonicznych, przesunąłbym akcent, na jakość użytych materiałów do budowy domu i ich unikatowość. Wtedy można być pewnym, że wybór będzie miał cechy ponadczasowe.

A właściwie po co nam ta ponadczasowość?
Ponadczasowość to cechy dobrej sztuki. Jest ona zawsze aktualna, bez względu na zachodzące zmiany technologiczne i poziom uprzemysłowienia oraz mody. Do dobrego dzieła sztuki, bez względu na to, czym ono jest, czy obrazem na płótnie, literaturą, kinem artystycznym, czy architekturą, zawsze chce się wracać. Owo wracanie ma tu największy sens. Do domu wracamy, jak wraca się do miejsc i ludzi, których kochamy. Tworząc dzieło sztuki zmienia się swoje i nie tylko swoje życie. Z tak prozaicznego materiału, jakim wydawałaby się jest glina, z tak prozaicznej wydawałoby się części domu, jakim jest dach, uczynić można dzieło sztuki.
Proste czynności i przedmioty nabierają niekiedy wielkiego znaczenia. Zapewne pamiętają Państwo film lub książkę Karen Blixen „Uczta Babette”. Tworzy ona dzieło sztuki z pozoru prozaicznej kolacji dla przyjaciół. To nagle zmienia jej życie i Pań, w domu których to dzieło wykonała. Jej marzenie o powrocie do Paryża pęka jak bańka mydlana. Od tego momentu zmienia się także wyraźnie życie wszystkich bohaterów tego opowiadania. Na wszystkich w jakimś stopniu działa stworzone przez nią dzieło sztuki. To już metafizyka. To właśnie granice sensu.
Ta dygresja kulinarna niech będzie natchnieniem do tego, co we wnętrzu domu się dzieje, a miłośnikom tradycyjnej architektury i naturalnych materiałów budowlanych rekomendujemy prestiżowy wyrób ceramiki architektonicznej Heritage. Perfekcja wykonania połączona z niezwykłą prostotą i elegancją. Doskonały wybór dla każdego, kto chce podkreślić indywidualny styl swojego domu. Również dla dekarzy jest to wybór, który przypieczętuje jakość wykonanych prac dekarskich.
Oto pierwsza część, kilku wybranych, inspirujących inwestycji z wykorzystaniem dachówki Heritage.

1.
Architektura to połączenie wielu sztuk pięknych. Istotny jest kolor, rytm, forma. Dom zwieńczony dachem pokrytym ceramiką – tą miękką formą architektoniczną, wymaga odpowiedniego otoczenia. Architektura krajobrazu jest częścią całego projektu. Całość tworzy zamierzony klimat, jak w zaprezentowanym projekcie z południowej Anglii. Wracamy do naturalnych materiałów i tradycyjnej architektury.

#1

Foto: Inwestycja w Wielkiej Brytanii. Prezentowana na zdjęciu dachówka Heritage w kolorystyce „Medium” znakomicie komponuje się z naturalnym kamieniem, czy jasnym drewnem.

2.
Tradycyjna architektura tego domu wprowadza spokój, każe spowolnić tempo i celebrować życie. Dom wzniesiono na fundamencie o powiększonym obrysie tworzącym cokół. Białe ramy okien ze szprosami zostały wkomponowane w mur, który zdobi ceramiczna elewacja. Kolorystyka dachu spójna z elewacją, jakby upewnia nas, że tu najważniejsza jest harmonia kolorów i materiałów.

Heritage Medium - UK10_Small

Foto: Inwestycja w Wielkiej Brytanii. Dachówka Heritage Medium

3.
Własny dom, własny styl. Budując sam decydujesz o detalach architektonicznych. Niektórzy mówią: „mój dom, moja twierdza” – ma to być oaza spokoju, bezpieczne miejsce dla rodziny. Solidny dom, budowany z myślą, że ma służyć kolejnemu pokoleniu, powinien mieć ceramiczną dachówkę, która wystarcza na więcej niż jedno pokolenie. Warto zastosować połączenie kolorów dla dachówki, jak i płytek elewacyjnych.

#3

Foto: Inwestycja w Wielkiej Brytanii. Połączenie kolorów Heritage Medium i Dark

4.
Prezentowana na zdjęciu dachówka odmiany Settler jest dziełem całkowicie ręcznego procesu produkcji – Settler to odmiana dachówki firmy Heritage. Formowana z najlepszych złóż gliny, otrzymuje fakturą imitującą korę dębu. Niepowtarzalny styl idzie w parze z użytecznością architektoniczną. Idealne zwieńczenie zarówno nowoczesnego, jak i zabytkowego budownictwa.

#4_s

Foto: Inwestycja zrealizowana w Polsce. Dachówka Settler Brown z ostrzeszowskiej fabryki Heritage

Każdy z tych domów ma inny charakter. Niektóre nawiązują do stylu rustykalnego inne do pałaców. Są takie, które łączą tradycyjną architekturę z nowoczesnymi trendami. Każdy z nich ma swój niepowtarzalny urok, który wzmacniany jest ręcznie wytwarzaną dachówką, a więc całość nabiera indywidualnego charakteru.

 

Może Ci się również spodobać

LEAVE A COMMENT

O nas

Heritage Roof Tiles

Heritage Roof Tiles

ul. Kościuszki 23, 63-500 Ostrzeszów

Obserwuj nas

Rekomendacje

Rekomendacje

Fanpage

Newsletter

Wpisz swój adres email aby się zapisać do naszej listy dystrybucyjnej