Dachówka ceramiczna Heritage na dachu wielopłaszczyznowym


Pokrycie dachu wielopłaszczyznowego o znacznej powierzchni, posiadającego lukarny i wole oka jest sporym wyzwaniem dla wykonawców. Dach taki ze swoimi detalami architektonicznymi przyciąga uwagę i sprawia, że staje się w pewnym sensie niczym piąta elewacja. Jest widoczny ze wszystkich stron i znacząco wpływa na estetykę całej bryły.

Wybór dachówki i odpowiednich dla niej akcesoriów, a potem jakość wykonania są rozstrzygające z estetycznego punktu widzenia. Inwestor, decydując się na dachówkę ręcznie wytwarzaną dla takiego projektu dachu, zdecydowanie zbliża się do wyżyn tego, co w tradycji jest najlepsze, do tego, co w rzemiośle jest określane mianem majstersztyku. Dobrze zaprojektowany i wykonany dom powinien mieć ten szczególny rys, walor jakościowy i indywidualny charakter. Pod dachem takiego domu poczuć się można naprawdę „u siebie”. Dla takiej inwestycji wybór ekipy dekarskiej jest równie ważny, co sam projekt architektoniczny i jakość zastosowanych materiałów.

Dachówka i ceramiczne akcesoria dachowe
Na duży dach potrzeba kilkadziesiąt tysięcy elementów ceramicznych. Kompletne zadaszenie składa się z dachówki podstawowej, szczytowej, okapowej, kątowej, koszowej, grzbietowej oraz gąsiorów do wykończenia kalenicy. Dachówki Heritage są wytwarzane z gliny o naturalnych barwach, a ręczne wykonawstwo i wypalane w piecu kręgowym opalanym węglem nadają jej wyjątkowych cech estetycznych. Takie dachówki wyróżniają dom pośród innych inwestycji.

Realizacja dachu wielopłaszczyznowego z wykorzystaniem dachówki Heritage
Jednym z większych projektów, dla którego dostarczaliśmy dachówkę wraz z kompletem ceramicznych akcesoriów dachowych jest dom na Wybrzeżu. Obecnie trwają prace dekarskie i niedługo dach w całości zostanie pokryty ceramiczną dachówką Heritage. „Podstawową dachówkę Heritage kładzie się łatwo – mówi dekarz realizujący inwestycję Edmund Dąbkowski. Gąsior i kosz wymagają większych umiejętności, za to nie trzeba używać blachy na łączeniach skosów, a przede wszystkim zyskuje się lekki wygląd koszy. Wizualnie wszystko jest spójne i solidne. Heritage doskonale sprawdza się przy układaniu np. na wolim oku. Dachówka jest mniejsza od wielu innych, dlatego łacenie wykonuje się co 10 cm, co poprawia stabilność połaci dachowej. Dachówkę łatwo rozłożyć równomiernie na dachu.”

Na zdjęciu dachówka koszowa oraz grzbietowa na łączeniach połaci dachowych.

Na dach tego domu dostarczyliśmy 35 tysięcy elementów ceramicznych. Dach o powierzchni 500 m. kw. ma wiele płaszczyzn. Dachówka jest wyeksponowana i wzmacnia walor estetyczny projektu. Oprócz dachówek wykorzystano w tym projekcie odpowiednie akcesoria ceramiczne, takie jak: gąsiory, dachówki grzbietowe, dachówki koszowe oraz dachówki boczne, które obejmują krawędzie zadaszenia.

Na zdjęciu gąsiory na kalenicy dachu, dachówki podstawowe oraz przygotowanie do łacenia wolego oka.

Dachówka Heritage wyraźnie wyróżnia się pośród innych, trudno jej nie rozpoznać, choć na każdym dachu wygląda inaczej. Nigdy nie ma wątpliwości, że ma się do czynienia z produktem premium, ekskluzywnym. W ten sposób inwestorzy postrzegają projekt architektoniczny i wykonaną robotę dekarską. Dachówka jest dziełem sztuki użytkowej, zaś dobry dekarz jest rzemieślnikiem i artystą w jednej postaci. Zadaszenie wykonane przy użyciu Heritage jest dla każdego dekarza najlepszą referencją.

Na zdjęciu dachówka koszowa na łączeniu dwóch połaci dachowych, schodząca do okapu.

Na zdjęciu dachówka podstawowa.

Firma dekarska Edmund Dąbkowski zadbała o szczegóły i staranne wykończenie detali. Na zdjęciu dachówki podstawowe, gąsiory na kalenicy oraz koszowe na schodzących się połaciach dachu.

Ekipa dekarska Edmund Dąbkowski na tle realizowanego dachu i dachówki ręcznie wytwarzane marki Heritage.

Może Ci się również spodobać

LEAVE A COMMENT

O nas

Heritage Roof Tiles

Heritage Roof Tiles

ul. Kościuszki 23, 63-500 Ostrzeszów

Obserwuj nas

Rekomendacje

Rekomendacje

Fanpage

Newsletter

Wpisz swój adres email aby się zapisać do naszej listy dystrybucyjnej