Settler – mocno, wyraziście podkreśla odważny charakter dachu


Tradycyjne dachówki z fakturą przypominającą wzory organiczne to wyraz połączenia stylu i użyteczności. Jest to doskonałe zwieńczenie zarówno nowoczesnego, jak i zabytkowego budownictwa.

Struktura dachówki Settler jest wynikiem inspiracji, której szukaliśmy w naturze. Charakter tej dachówki jest mocny, wyrazisty. Określa tę dachówkę w sposób jednoznaczny. Organiczne wzory  wykonywane są, jak sama dachówka, w sposób całkowicie manualny, co jeszcze bardziej przybliża ją do naturalnych źródeł. Struktura tej wyjątkowej dachówki może przypominać np. korę dębu lub powierzchnię ziemi – spękanej czy skropionej delikatnym deszczem (dachówka o nazwie Shower).

Dachówka Settler jest pokryciem dachowym, które podkreśla indywidualność inwestycji. W połączeniu z kamieniem na elewacji domu, wśród drzew stanowi harmonijną całość. Z kolei na domach, które przynależą już do świata zabytków architektury jest, przy odpowiedniej aranżacji dachu i sposobie układania udaną kompozycją. Produkcja tej dachówki wg metody i przy pomocy narzędzi XIX-wiecznych doskonale oddaje ducha minionych czasów. Trudno byłoby zaprzeczyć, że nie pochodził z minionej epoki. Prywatna inwestycja zrealizowana z wykorzystaniem dachówki Settler w USA jest tego dowodem (zdjęcie poniżej).

Dachówka ceramiczna ręcznie formowana i wypalona w XIX-wiecznym piecu posiada rys anatomiczny żywej natury – kształt nie musi być równo zarysowany. Układanie takiej dachówki, na domu, jak na zdjęciu powyżej wymaga wyczucia, jakie charakteryzować może twórcę sztuk wizualnych. Już sama dachówka jest dziełem sztuki użytkowej, sztuki niepowtarzalnej. Kolory takiej dachówki mają duże znaczenie. Dach może być pokryty jednym z czterech kolorów, niezależnie od struktury. Kolory „Red”, „Medium”, „Brown” oraz „Dark” ciekawie prezentują się na dachu, jeśli je połączyć, uzyskuje się wówczas mozaikę podkreślającą nastrojowość architektury domu.

Zaletą nie do przecenienia są akcesoria dachowe, dzięki którym dach można pokryć w całości ceramiką, bez używania innych materiałów np. na prostopadłych łączeniach płaszczyzn dachów. Te wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju akcesoria dachowe, jak gąsiory, czy dachówki grzbietowe i okapowe tworzą bardzo spójne, pozbawione kompromisów zwieńczenie dachu.

Dachówka Settler jest jedyną taką ceramiką. Dzięki niej, masz pewność, że dach będzie ozdobą domu i wizualizacją Twoich niepowtarzalnych cech charakteryzujących zmysł estetyczny.
Zobacz nasz nowy katalog dachówek ręcznie wytwarzanych: http://heritageceramics.pl/images/catalogs/Katalog_Dachowki_HERITAGE.pdf

Może Ci się również spodobać

LEAVE A COMMENT

O nas

Heritage Roof Tiles

Heritage Roof Tiles

ul. Kościuszki 23, 63-500 Ostrzeszów

Obserwuj nas

Rekomendacje

Rekomendacje

Fanpage

Newsletter

Wpisz swój adres email aby się zapisać do naszej listy dystrybucyjnej