Dlaczego dachówka ręcznie wytwarzana: Pięć aspektów podnoszenia wartości i estetyki nieruchomości


Rozważania na temat budowy domu z natury rzeczy są egzystencjalne, a jednocześnie odnoszą się do praktycznej sfery inwestycyjnej. Jeśli przymierzasz się do budowy domu powinieneś wziąć pod uwagę jego wygląd, jakość, a co równie ważne przyszłą wartość inwestycji. Zebraliśmy dobrych pięć powodów, dla których użycie dachówki ręcznie wytwarzanej jest warte rozważenia dla Twojego projektu budowlanego.

1. Wyróżniasz swoją nieruchomość pośród innych
Dachówki ręcznie wytwarzane są rzadkością nie tylko na rynku polskim, ale w ogóle w skali globalnej. W Europie istnieje bardzo niewielka liczba producentów, a ostrzeszowska fabryka Heritage jest liczącym się graczem na rynku światowym ręcznie wytwarzanych dachówek. Wybór dachówki jest niekiedy koniecznością narzuconą przez Głównego Konserwatora Zabytków, jak zdarza się to dość często w miastach o długowiecznej tradycji. Niektóre ich dzielnice są chronione, jako zabytek. Z takimi przykładami spotykamy się w Wielkiej Brytanii, gdzie niezwykle urokliwe dzielnice miast dzięki takiej ochronie mogą wciąż cieszyć oczy przechodniów. Niekiedy, zdawałoby się zwykły dom, musi być zadaszony dachówką ręcznie wytwarzaną z uwagi na długowieczną tradycję i uznany styl architektury miasta. Względy estetyczne są priorytetem.
Mając świadomość zalet estetycznych dachów krytych dachówką ręcznie wytwarzaną pojedynczy inwestorzy decydują się na nią także z osobistych względów. Podnosi on znacząco estetykę domu. Spadzisty dach jest niczym piąta elewacja. Sprawia ogromną satysfakcję inwestorom, którzy potrafią docenić piękno kryjące się w architekturze. Taki dach wyróżnia się pośród innych. Nawet jeśli w okolicy jest kilka domów krytych tego rodzaju dachówką nigdy ich dachy nie będą takie same. Ręczny sposób produkcji sprawia, że homogeniczne produkty i tak mają swoje cechy różnicujące. Jak w żywym organizmie: para rąk – a dwie różniące się dłonie w szczegółach. O różnych projektach dachów wraz z przykładami realizacji pisaliśmy TUTAJ.

2. Zyskujesz ponadczasowy wygląd dachu
Dachówka ręcznie wytwarzana ma swoją bardzo długą historię, a mimo to zasadniczo nic w niej się nie zmienia. Jest to dowód na to, że przez wieki ceramika nie starzeje się, nie ulega degradacji, zachowuje swoją estetykę i parametry fizyczne. Niektóre dachówki mają taki sam system mocowania, jak przed wiekami. Dotyczy to pewnych regionów, gdzie zachowała się, dzięki dbałości ludzi, stara i urzekająca tradycja. Tak jest np. z dachówką w hrabstwie Kent w Wielkiej Brytanii, która była i jest do dzisiaj montowana na drewniane kołki o przekroju czworoboku.

Dawniej dachówka była wypalana w piecach opalanych węglem, nie było pieców gazowych, jakie wykorzystuje się dzisiaj do produkcji dachówki wytwarzanej przez maszyny. Taką produkcją zajmują się globalne korporacje. W ostrzeszowskiej fabryce Heritage, dachówka jak dawniej, po jej ręcznym uformowaniu, wypalana jest w piecu opalanym węglem. Różnice temperatur w komorze ogniowej takiego pieca (nie tak jak w piecu gazowym) sprawiają, że dachówka mieni się odcieniami barw.

Dachówki Heritage wytwarzane są z jednych najlepszych złóż gliny w Europie – jest to glina pstra poznańska. Tylko naturalne kolory gliny, bez sztucznych barwników są tu stosowane, aby wyprodukować dachówki w kolorze czerwonym, buff, brązowym i kilku innych, podstawowych kolorach natury. Dodatkowo przed suszeniem obsypywane są odpowiednio dobranym piaskiem, którego kryształy wzmacniają barwę. Aby poznać urok dachówki Heritage, trzeba jej dotknąć, przesunąć dłoń po jej powierzchni. Można wówczas poczuć, że jest to rękodzieło mistrzów tego wiekowego fachu. Wygląd tej dachówki jest niepowtarzalny, nie do uzyskania innymi sposobami produkcji. Tak jest od wieków.

3. Podnosisz prestiż nieruchomości
Dachówka ręcznie wytwarzana i wypalana w piecu kręgowym opalanym węglem ma znaczenie! W tym rzemieślniczym sposobie produkcji nic nie należy zmieniać. Nie trzeba. Jest on doskonały patrząc na efekt końcowy. Ponieważ nie ma dwóch takich samych dachów krytych dachówką ręcznie formowaną, inwestor zyskuje oryginalną estetykę. Montowane na dachach domów ludzi, którzy cenią rzemiosło i oryginalne wzornictwo, na dachach domów zabytkowych znajdujących się pod opieką konserwatorów, wpisują się do kanonów architektury – piękna i dobrego smaku.

4. Zyskujesz jakość techniczną z dożywotnią gwarancją
Estetyczny aspekt dachówek Heritage jest wspierany przez ich parametry fizyczne: niewielka nasiąkliwość i mrozoodporność ponad wszelkie normy! Pisaliśmy o tym TUTAJ. Jakość dachówek Heritage jest potwierdzona dożywotnią gwarancją.
Warto jeszcze zwrócić uwagę na sam sposób realizacji inwestycji. Eksperci Heritage osobiście nadzorują prace dekarskie, zawsze kiedy trzeba. Przed przystąpieniem do montażu przeprowadzamy instruktarz nt. całego asortymentu dachówek i akcesoriów które mają zostać zamontowane na dachu. W trakcie prac dekarskich również jesteśmy na budowie, kiedy trzeba.
Oprócz dachówek podstawowych w asortymencie inwestor znajdzie dachówki szczytowe, okapowe, grzbietowe, koszowe, gąsiory i inne. Dzięki temu cały dach może zostać pokryty ceramiką, bez konieczności wykańczania niektórych miejsc blachą np. dwóch schodzących się połaci dachowych. Praktyczne cechy poszczególnych elementów mają ponownie swoje odzwierciedlenie w estetyce.

5. Zwiększasz wycenę nieruchomości
Dach i elewacja, jeśli są spójne, a przede wszystkim wysokiej jakości, podnoszą wartość inwestycji – nawet po wielu dekadach użytkowania. Wnętrza aranżuje się według gustu inwestora – jest to może trochę bardziej zindywidualizowane, niż w przypadku elewacji i dachu. Dobrze wykonany dach świadczy o solidności całej inwestycji. Warto mieć to na uwadze planując kolejną inwestycję, kiedy dom będzie budowany już dla siebie na zawsze. Jeśli dom jest inwestycją na pokolenia musi być z dachówką ręcznie wytwarzaną i wypalaną w piecu kręgowym opalanym węglem. Planując inwestycję budowlaną, rozważ Heritage.

Może Ci się również spodobać

LEAVE A COMMENT

O nas

Heritage Roof Tiles

Heritage Roof Tiles

ul. Kościuszki 23, 63-500 Ostrzeszów

Obserwuj nas

Rekomendacje

Rekomendacje

Fanpage

Newsletter

Wpisz swój adres email aby się zapisać do naszej listy dystrybucyjnej