Kumulacja ciepła i oszczędności


Niepowtarzalne piece kaflowe mogą być alternatywą dla klasycznych kominków. Czy są nią – zależy od indywidualnych potrzeb, które determinują listę „za” i „przeciw”. Dla mnie piec kaflowy, ale koniecznie z kafli szamotowych jest wyborem, jak strzał w dziesiątkę. Po pierwsze jest o wiele ciekawszym elementem wystroju wnętrza. Kolorystykę i kształt całego pieca, a nawet kafli można samemu wybrać, czy naszkicować i otrzymać gotowy piec do zainstalowania. Z tym wiąże się druga jego zaleta – piec montuje się w ciągu jednego dnia, nawet w gotowych i wykończonych pomieszczeniach domu. Trzecią zaletą przewyższającą klasyczny kominek jest jego wydajność. Kafle szamotowe oddają zakumulowane ciepło nawet do 12 godzin po wygaszeniu ognia. Klasyczny kominek tego nie zapewni, a zwykłe kafle mogą być ciepłe tylko przez 2-4 godziny po zgaśnięciu ognia. Po trzecie piec z kafli (szamotowych) jest ruchomą inwestycją. Można go przenieść w inne miejsce, np. do sypialni. Wysoka temperatura spalania sprawia, że na koniec pozostaje znikoma ilość popiołu. Nie ma wiele czyszczenia, szyba drzwi pieca pozostaje na długo czysta. Architektura pieca Heritage jest ozdobą każdego pomieszczenia, pełną barw, stylu i widoku ognia. Odpala się je od góry, a więc ogień jest dobrze widoczny od początku palenia. Niektóre detale pieca Heriteg wykonane są z brązu.

Teraz korzyści się kumulują – piec Heritage Victoria, według kolorystyki katalogowej
możesz mieć aż o 20 proc. taniej!

Palenisko i ekologiczne spalanie

  • W paleniskach pieców Heritage zastosowano dopływ powietrza do dopalania spalin dzięki temu ich sprawność sięga 90%. Czyste, ekologiczne spalanie jest wyrazem dbałości o środowisko naturalne.
  • Opalać można suchym drewnem, biomasą typu brykiet lub biopaliwem po wyposażeniu pieca w odpowiedni palnik.
  • Opcjonalnie może być zamontowany system sterowania płomieniem oraz adapter do podłączenia powietrza czerpanego z zewnątrz budynku (zastosowanie przy domach z rekuperacją).
  • Paleniska są bezrusztowe, głębokie, dzięki temu po załadowaniu ich drewnem odpala się je od góry, co sprzyja ekonomicznemu i czystemu spalaniu, a ogień jest dobrze widoczny od początku palenia.
  • Wysoka temperatura spalania sprawia, że na koniec pozostaje mała ilość pyłu i popiołu. Nie ma wiele czyszczenia, a zarazem szyba drzwi pieca pozostaje na długo czysta.

Sprawdzona technika grzewcza jest źródłem ciepła, które trwa dłużej

Piec z kafli szamotowych oddaje energię zakumulowaną w sobie, promieniując ciepłem jeszcze wiele godzin po wygaśnięciu płomienia. Można, więc cieszyć się widokiem płomienia w piecu, a ciepłem dłużej w porównaniu ze zwykłymi kominkami. Piece kaflowe, jak żadne inne urządzenie w domu stwarzają okazję do realizacji różnorodnych rozwiązań dekoracyjnych i architektonicznych.

Kumulacja ciepła to immanentna cecha kafli szamotowych, teraz jednak korzyści się kumulują bardziej. Na chłodne dni przygotowaliśmy promocję – rabat 20% na piec Victoria. Zamów ten piec z katalogu Heritage, a jeszcze przed Gwiazdkę będziesz się cieszyć jego ciepłem.

Wraz z takim piecem, według kolorystyki katalogowej otrzymujesz od nas:

  • Usługę transportu, wniesienia i montażu na terenie Polski
  • Rury odprowadzające spaliny, w tym pionową obudowaną szamotem wraz z elementami ozdobnymi w kolorze pieca
  • Opaskę ozdobną pieca wykonaną z brązu
  • Regulator procesu spalania

Ponadto w kompleksowej ofercie zapewniamy uruchomienie pieca oraz szkolenie z jego obsługi, aby służył w sposób najbardziej efektywny. Zapytaj o szczegóły promocji pisząc na adres mm@heritageceramics.pl

Może Ci się również spodobać

LEAVE A COMMENT

O nas

Heritage Roof Tiles

Heritage Roof Tiles

ul. Kościuszki 23, 63-500 Ostrzeszów

Obserwuj nas

Rekomendacje

Rekomendacje

Fanpage

Newsletter

Wpisz swój adres email aby się zapisać do naszej listy dystrybucyjnej