Kiedy tradycyjna architektura zatacza koło i staje się innowacją


Odczuwanie architektury jest bliskie odczuwaniu sztuki. Raz czujemy się dobrze z tradycyjną estetyką, innym razem potrzebujemy pobudzającej awangardy. Wybór projektu architektonicznego i wszelkich jego detali, gdy decydujemy się na budowę domu rodzinnego, będzie rzutował na nasze samopoczucie pod jego dachem. Trudno uniknąć truizmów rozważając wady i zalety różnych wyborów. Postawiłbym jednak akcent na jakość użytych materiałów do budowy domu i ich unikatowość. W takiej konstelacji można być pewnym, że wybór będzie miał cechy ponadczasowe. Tak jest z ceramiką, a w szczególności ręcznie wytwarzaną.  Pomimo wiekowej tradycji, wciąż potrafi zaskakiwać. Innowacyjne jej zastosowania, a także sposób produkcji: specyficzny wypał w piecach, stosowanie piasku, który nadaje jej oryginalnej barwy, to wszystko powoduje, że nigdy się ona nie znudzi. Takie innowacje łączą tradycję ze współczesnymi trendami.

Zwykle tradycja istnieje w opozycji do nowoczesności, ale tym razem te dwa światy wcale się nie kłócą – są dobrym uzupełnieniem. Heritage wnosi gwarancję satysfakcji. Na tym polega innowacyjność naszej rzemieślniczej pracy. Tradycyjna technologia zatoczyła koło i stała się wręcz innowacją we współczesnym, bardzo dynamicznym świecie, gdzie nowe jest wypierane przez najnowsze. Innowacją jest zwrócenie się ku źródłu, sięgnięcie do tradycji. W zaciszu XIX-wiecznych murów starej cegielni, z pasją i niezwykłą dokładnością powstaje jedyna w swoim rodzaju dachówka. Stała się ona unikatem na skalę europejską.

mansion

Budując dom każdy chce mieć swoje miejsce, w którym może, gdy przyjdzie na to ochota odciąć się od świata zewnętrznego. Każdy z nas potrzebuje zakorzenienia się w środowisku, rodzinie, kulturze, tradycji. Niekiedy robimy to nieświadomie. Potoczny zwrot: „jestem u siebie”, gdy zastanowić się chwilę nad nim, oddaje jedną z największych wartości życia. „Być u siebie” to przecież nie tylko być w swoim domu. To również być sobą i w zgodzie z samym sobą i w zgodzie z tym, co nas otacza. To cenne poczucie wewnętrznego spokoju, harmonii ze światem i duchowej równowagi. Tylko czerpiąc siłę z tradycji jest to w pełni możliwe.
Podczas gdy wielu współczesnych architektów unika materiałów tradycyjnych, wiekowa i niezawodna metoda budowy może być wciąż ekscytująca i innowacyjna. Ceramika, zarówno cegła, jak i dachówka, była wykorzystywana przez tysiące lat podczas budowy wielu różnych typów budynków, ale dzisiaj ten materiał odżywa w rękach architektów, którzy potrafią wydobyć potencjał ekspresji z jego bezdyskusyjnych zalet. Nowoczesna architektura domów jednorodzinnych również korzysta z bogactwa estetycznego i funkcjonalnego ceramiki. Jako pokrycie dachowe dla nowoczesnych projektów domów sprawdza się płaska dachówka Heritage – ręcznie formowana o barwie „Dark”.
Pod marką Heritage robimy to, co ma ponadczasowy sens. W sposób całkowicie manualny, wykorzystując XIX-wieczną metodę wypału, wytwarzamy dachówkę, która zachwyciła już inwestorów w Europie i Ameryce Północnej. Przyjeżdżają do nas ludzie, którzy budują domy oraz kooperanci z całej Polski i z zagranicy, aby obejrzeć fabrykę, to zawsze robi na nich ogromne wrażenie. Są oszołomieni w swym zachwycie. Wizja biznesowa ma specyficzną dynamikę, a jej realizacja potrafi zachwycać. Taki był cel, który sobie postawiliśmy tworząc innowacyjną i prestiżową markę Heritage.
Jeśli planujesz budowę domu, napisz do nas. Pomożemy Ci w doborze najpiękniejszej dachówki na Twój wymarzony dom.

Może Ci się również spodobać

LEAVE A COMMENT